• Projekt KAMARÁT AX

Projekt bude realizovaný v spolupráci s Mestskou políciou v Martine. Projekt KAMARÁT „AX“ je preventívno-vzdelávacia činnosť pre deti predškolského veku v materských školách. Vznikol ako nutná odozva na narastajúce sociálno-patologické javy a na základe zvyšujúceho sa počtu dopravných nehôd, kde sú účastníkmi samotné deti.

Téma Chcem byť tvoj kamarát: Prostredníctvom tejto témy sa deti a žiaci oboznámia s dôležitosťou práce polície a spolupráce s ňou. Okrem tohto sa budeme snažiť naučiť deti ako sa majú správať, ak sa stratia v meste alebo obchode. Po absolvovaní uvedenej témy deti a žiaci navštívia útvar Mestskej polície.

V téme Vieš sa správať na ulici, v MHD, sám doma? V téme sa budeme snažiť vysvetliť deťom dôležitosť slušného správania, tolerancie a dodržiavania pravidiel cestnej premávky. Budeme učiť žiakov chrániť svoj dom najmä vo chvíľach, keď ostávajú doma sami. Ako sa zachovať, keď niekto neznámy telefonuje, klope na dvere, s čím nemôžu doma manipulovať a prečo.

Aj zvieratá môžu ublížiť: Táto téma sa bude venovať aj informáciám, ako nám zvieratá môžu pomáhať a čo by sme mali vedieť predtým, kým si nejaké zviera domov zadovážime.

Téma Bezpečné bicyklovanie je určená na jarné obdobie. Hovorí o tom, čo každý cyklista musí, čo je povinný, ale aj čo nesmie. Dôležité sú aj informácie o tom, ako musí byť vybavený bicykel

a ako si ho majú chrániť. Druhá časť tejto témy je praktická. Deti si na dopravnom ihrisku vyskúšajú to, čo sa v teoretickej časti naučili.

Piatok 3. 5. 2024