• Deň Remesiel na Hurbanke

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň Remesiel na Hurbanke.

Počas tohto projektového dňa sme sa učili inak – zážitkovo, rovesnícky, skupinovo, kreatívne a originálne. Žiaci na 1.stupni sa zmenili na kuchárov a čašníkov, pripravovali si rôzne ovocie a zeleninu, jednohubky, pomazánky, učili sa zásadám správneho stolovania, skladali servítky a okrem toho medzi nich prišli aj profesionálna pernikárka Margita Huberová, včelárky Vanda a Linda Rusnákové, videli výrobu hračiek zo šúpolia pani Anny Lučanskej a pripravili sme im aj stánok so zdravou výživou. Pre žiakov 5.,6.,7.ročníka sme pripravili besedy o povolaniach a prišli medzi žiakov práve takí ľudia, ktorých práca je pestrá a pracujú v teréne. Pozvanie prijali hasiči, záchranári, ochranár prírody ale aj DJ Drozďo a Demex. Okrem toho zapájali aj svoju fantáziu a pripravili plagáty o ľubovoľnom povolaní alebo remesle ich pohľadom. Žiaci ôsmeho a deviateho ročníka sa detailne dozvedeli, aké sú možnosti štúdia na stredných odborných školách, aké odbory ponúkajú a kde sa môžu uplatniť po skončení strednej školy. Na našu školu prišli školy z Martina, Turč.Teplíc, Žiliny, Brezna a Lipt.Hrádku. Poďakovanie patrí všetkým hosťom a školám, ktorí prijali naše pozvanie a ďakujeme aj za sponzorstvo pánovi Martinovi Kavulekovi, ktorý vybavil stánok zdravej výživy ovocím a zeleninou.

Piatok 26. 4. 2024