Mix maratón - Najbystrejšia mládež Turca 2016-2017

Žiaci 8. a 9. ročníka sa zapojili do súťaže pod názvom Mix maratón.

Táto súťaž prebiehala na Gymnáziu M. Galandu v Turčianskych Tepliciach. V päťčlennom tíme spoločnými silami bojovali v troch súťažných kolách. V každom kole mohli súťažiť iní žiaci. Podľa toho, kto je v čom šikovnejší. Mix maratón nepreveruje len vedomosti nadobudnuté na základnej škole, ale aj športové nadanie, či kultúrny prehľad. V prvom kole sme sa umiestnili (so stratou 3 body na prvého víťaza) na štvrtom mieste. V druhom a treťom kole sme úspešne obhájili prvé miesto. Po záverečnom hodnotení všetkých troch kôl sme sa s najvyšším počtom bodov stali aj celkovými víťazmi Mix maratónu. Našim žiakom teda právom patrí titul " NAJBYSTREJŠIA MLÁDEŽ TURCA." Žiaci sa na súťaž pripravovali pod vedením p. uč. Mgr. D. Vengrínovej a Mgr. M. Kotyrovej. Zloženie tímu: Michal Šimo, Veronika Čechová, Zuzana Šmoldasová, Samuel Raček, Martin Gomola, Samuel Kotrla, Matej Dombovič, Vittória Stančíková, Barbora Lilgová, Dominika Revayová, Linda Mrníková, Ema Földváriová. Víťazom srdečne gratulujeme.